ENSK SK
 
 
 
Domov / Aplikácie / Farmaceutika / Miešanie, granulácia a fluidné sušenie / Fluidná sušiareň, granulátor a poťahovací stroj  

Fluidná sušiareň, granulátor a poťahovací stroj

Fluid Bed Dryer

 

Spoločnosť Arcon dodáva vysoko efektívne fluidné sušiarne, ktoré plne vyhovujú normám GMP pre potravinársky a farmaceutický priemysel. V prípade potreby môžu tieto fluidné sušiarne ponúknuť kompletné riešenie zahŕňajúce miešanie, granuláciu, sušenie, poťahovanie a výrobu peliet v jednom stroji, ktoré šetrí priestor a skracuje čas výroby.

Materiál sa úplne fluidizuje v robustnej, ľahko čistiteľnej sušiacej komore, čo prináša až 20-násobne kratší výsledný čas sušenia ako pri konvenčnom sušení v peciach. Priemerný čas sušenia je 30 - 45 minút na dávku s pracovnou kapacitou v rozmedzí 0,5 - 500 kg/dávka. Nasledujúca tabuľka obsahuje technické parametre radu fluidných sušiarní:

 

    TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE

Pracovná kapacita
(pri hustote dávky 0,5 g/cm3)
0.5 - 500 kg/dávka
Objem nádoby 7 - 600 l
Motor ventilátora 2.2 - 45 kW
Prietok vzduchu 6 - 160 CMM
Intenzita vyhrievania 8500 - 230 000 k/cal za hodinu

 

Možné doplnky pre základnú fluidnú sušiareň zahŕňajú granuláciu rozprašovaním zhora, poťahovanie cukrom alebo iným poťahom rozprašovaním zdola alebo granuláciu a poťahovanie rozprašovaním zboku, ktoré sú vhodné pre organické rozpúšťadlá i vodné roztoky.

 

    VOLITEĽNE PRVKY

  • Systém na lapanie prachu
  • Detekcia úniku prášku
  • Funkcie automatického čistenia CIP alebo WIP
  • Odvlhčovač pre teplocitlivé materiály
  • Konštrukcia zabezpečená proti výbuchu pre organické rozpúšťadlá
  • Vypúšťanie podtlaku pre prevádzky s uzavretým cyklom
 

Arcon logo