ENSK SK
 
 
 
Domov / Aplikácie / Farmaceutika / Počítanie tabliet  

Počítanie tabliet

Tablet Counter

 

Spoločnosť Arcon dodáva rad elektronických počítadiel a súvisiaceho vybavenia, ktoré sú navrhnuté v súlade s najprísnejšími predpismi aktuálnych noriem GMP (Správna výrobná prax).

Stroje počítajú bez potreby výmeny súčastí tablety všetkých tvarov vrátane tvrdých kapsúl, mäkkých gélov a nepravidelných foriem.

V ponuke sú rôzne modely prispôsobené pre malé až veľké kapsule a rôzne požiadavky na počítané objemy a rýchlosť. Stroje sú k dispozícii v 12 alebo 24-stopovom formáte s jednou alebo dvoma plniacimi dýzami a sú vhodné pre širokú škálu nádobiek.

 

    VLASTNOSTI

  • Jednoduchá obsluha
  • Presné dávkovanie 
  • Odnímateľné dotykové súčasti
  • Digitálne ovládané nastavenie počítadla

 

 

SÚVISIACE VYBAVENIE

Spoločnosť Arcon dodáva viaceré súvisiace stroje, ktoré zvýšia hodnotu vašej linky na počítanie tabliet. Ide napríklad o nasledujúce stroje:

 

Váhový systém na kontrolu hmotnosti obalu a hrubej hmotnosti

 

Na zaistenie 100-percentnej presnosti počítania môžu byť nové linky na počítanie tabliet dodané s vyspelým kontrolným váhovým systémom. Tento systém možno integrovať aj do existujúcich liniek.

Váhy na kontrolu hmotnosti obalu a hrubej hmotnosti sú kompaktné a majú presnosť v rozsahu 20 mg. Slúžia na zaznamenávanie hmotnosti každej nádobky pred a po jej naplnení pomocou technologicky vyspelých váhových buniek. Nevhodné nádobky, ktorých hmotnosť nevyhovuje stanovenému rozsahu, tak možno vyradiť z linky.

Váhový systém na kontrolu hmotnosti obalu a hrubej hmotnosti má váhový rozsah až 500 g a pracuje rýchlosťou až 100 nádobiek za minútu.

 

Stroj na ukladanie fľašiek a čistenie vzduchu


Automatický stroj na ukladanie fľašiek triedi a narovnáva fľašky rýchlosťou až 120 nádobiek za minútu. Tento stroj tiež nádobky obracia a čistí deionizáciou vzduchu pred ich vrátením do vzpriamenej polohy a ďalším spracovaním.

 

Vkladač sušidla


Spoločnosť Arcon dodáva vkladače sušidla vhodné pre vrecúška silikagélu v guľôčkovej forme alebo silikagélu v puzdrách. Do nádobiek je možné vložiť viacero vrecúšok alebo nádobiek, maximálne 5 ks na fľašku. Tieto stroje sú vybavené funkciou zabraňujúcou vkladaniu pri chýbajúcej fľaške a manuálnym nastavením výšky ich možno prispôsobiť pre nádobky rôznych veľkostí. Plne automatické vkladače sušidla ponúkajú rýchlosť až 120 nádobiek za minútu a vyhovujú všetkým normám GMP.

 

Vkladač vaty


Tento plne automatický stroj je navrhnutý pre použitie s izolačnou vatou, umelým hodvábom a polyesterom. Pomocou ovládačov na dotykovej obrazovke ho možno nastaviť tak, aby do fľašky vkladal maximálne 5 kusov vaty. Ukladač vaty spracováva nádobky s priemerom 20 - 120 mm a pracuje rýchlosťou až do 120 nádobiek za minútu.

 

Stroje na otočné skrutkové a tlakové uzatváranie


Spoločnosť Arcon dodáva radové stroje na skrutkové a tlakové uzatváranie pre fľašky s priemerom 20 - 120 mm. Tieto stroje pracujú rýchlosťou až 200 fľašiek za minútu. Proces je plne automatický a začína vkladaním uzáverov do vibračného miskového podávača. V prípade aplikácií s otočnými skrutkovými uzávermi sa uzávery zaskrutkovávajú na fľašky pomocou doťahovacích kolies. Pri aplikáciách s tlakovými uzávermi sa uzávery rovnomerne zatláčajú do fľašiek pomocou nastaviteľného tlakového pásu. Stroje sú vybavené praktickým detekčným systémom slúžiacim na vyraďovanie fľašiek, na ktorých uzávery chýbajú alebo sú nesprávne zatlačené či zaskrutkované.

 

Aplikátory samolepiacich etikiet

 

Spoločnosť Arcon dodáva stroje na aplikáciu samolepiacich etikiet, ktoré nalepujú etikety na okrúhle nádobky rôznych veľkostí. Tieto stroje sú plne automatické a ponúkajú prevádzku so servopohonmi zaisťujúcimi presné etiketovanie rýchlosťou až 350 nádobiek za minútu. Nižšie si môžete pozrieť informácie o možných rozmeroch nádobiek a etikiet:

 

Rozsah dĺžky etikiet 8 - 150 mm
Rozsah výšky etikiet 8 - 100 mm
Rozsah veľkosti nádobiek 18 - 90 mm

 

 

    VOLITEĽNÉ VYBAVENIE

  • Tlačiareň čiarových kódov
  • Čítačka čiarových kódov
  • Podávací a výstupný otočný stôl
  • Stroj na razenie kódov za tepla a atramentová tlačiareň
  • Kamerový detekčný systém na vyraďovanie nádobiek s chýbajúcimi alebo nesprávne vytlačenými etiketami