ENSK SK
 
 
 
Domov / Aplikácie / Potravinárstvo / Balenie / Celofánovanie  

Celofánovanie

OverwrappingOverwrapping

Celofánovanie je postup, pri ktorom sa fólia poskladá okolo produktu a balík sa uzavrie pomocou prístrojov na tepelné spájanie. Tento postup môže priniesť úspory vo výrobných nákladoch i zvýšenie atraktivity produktu. Na celofánovanie možno použiť viacero materiálov umožňujúcich tepelné spájanie, napríklad polypropylén, PVC, polyetylén a dokonca aj novú biologicky odbúrateľnú fóliu na báze kukuričného škrobu.

Celofánovanie je mimoriadne všestranný postup, ktorý nachádza široké využitie v potravinárskom a farmaceutickom priemysle:

 

TECHNICKÉ PARAMETRE STROJOV

Výkon 10 - 300 produktov za minútu
Čas prestavenia na inú veľkosť 15 - 40 mins
Rozsah veľkostí produktu

Dĺžka: 40 - 450 mm
Šírka: 20 - 350 mm
Výška: 5 - 175 mm

Dĺžka fólie 50 - 880 mm
Šírka fólie 50 - 550 mm

 

Vyššie uvedené hodnoty sú len orientačné a závisia od rôznych faktorov, napríklad od veľkosti produktu.
Individuálne navrhnuté stroje môžu pracovať aj vo väčších ako vyššie uvedených rozsahoch.

Spoločnosť Arcon dodáva širokú škálu celofánovacích strojov spĺňajúcich vaše požiadavky, od poloautomatických strojov pre malé série až po plne automatické vysokorýchlostné baliace zariadenia. Všetky dodávané celofánovacie stroje poskytujú rovnaké vysoko kvalitné balenie pre samostatné i zoskupené produkty a je ich možné prestaviť pre iné veľkosti produktu priemerne za 15 minút.

S automatickými celofánovacími strojmi možno ľahko dosiahnuť rýchlosť presahujúcu 40 produktov za minútu až po maximálny výkon 300 produktov za minútu. Možnosti uzatvárania zahŕňajú uzáver na spodnej alebo zadnej strane, a to teplom, studeným lepidlom alebo taveninovým lepidlom. Dodávané celofánovacie stroje majú robustnú modulárnu konštrukciu, ľahkú obsluhu a vyžadujú minimálnu údržbu.

 

    APLIKÁCIE

  • Potraviny
  • Tabak
  • Cukrovinky
  • Čaj a káva
  • Farmaceutické a zdravotnícke produkty
Arcon logo